کد مطلب: 3028
  تاریخ انتشار:  1397/03/01 - 12:13


کلانتری: مناطق حفاظت شده افزایش می یابد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی حیات وحش را در صرفا با آهو و یوز پلنگ می‌شناسند.
download عیسی کلانتری - رییس سازمان حفاظت محیط زیست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی حیات وحش را در صرفا با آهو و یوز پلنگ می‌شناسند در حالی که سایر گیاهان منابع ژنتیک کشور هستند و دولت مصمم است با مصوبات اخیر خود این منابع ژنتیک را مورد توجه قرار دهد.

به گزارش خبرنگار سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، عیسی کلانتری در حاشیه همایش روز جهانی تنوع زیستی در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی در کمیسیون‌های مختلف حمایت از محیط بانان و سربازان حیات وحش را تصویب کرده است تا آنان بتوانند به عنوان ضابط قضایی از امکانات نیروهای نظامی برخوردار شوند.
وی با اشاره به اینکه حیات وحش تحت تاثیر اقلیم است،گفت: برخی حیات وحش را در صرفا با آهو و یوز پلنگ می‌شناسند در حالی که سایر گیاهان منابع ژنتیک کشور هستند و دولت مصمم است با مصوبات اخیر خود این منابع ژنتیک را مورد توجه قرار دهد.

معاون رییس جمهور در پاسخ به پرسشی در مورد افزایش سطح مناطق حفاظت کشور اظهارکرد:‌ این موضوع نیاز به بررسی‌ دارد. درحال حاضر افزایش سطح مناطق حفاظت شده به میزان دو میلیون هکتار بررسی شده و با منابع طبیعی به تفاهم رسیده‌ایم. لازم است این موضوع در شورای عالی محیط زیست به تصویب برسد.

وی افزود: با تصویب افزایش دو میلیون هکتاری سطح مناطق حفاظت شده ، مساحت مناطق حفاظت شده از  ۱۱ درصد به ۱۳ درصد می‌رسد.

کلانتری در مورد آشوراده با اشاره به اینکه ۲۸ هکتار از این منطقه خارج از اختیار محیط زیست است و مردم در آن مستقر و فعال هستند، گفت:‌ این ۲۸ هکتار را جدا کردیم تا به بقیه مناطق آشوراده آسیب نرسد. گزارش ارزیابی مربوط به گردشگری آشوراده منتشر شده است.

وی درباره تصویب نشدن لوایح محیط زیستی مثل لایحه خاک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این لایحه حدود۵۰ ماده دارد بنابراین بررسی آن طول می‌کشد البته بررسی مواردی‌ که با مسائل اجتماعی مرتبط است طولانی می‌شود بنابراین نباید انتظار داشته باشیم این لایحه‌ها سریع در مجلس تصویب شود. ضمن اینکه لوایح فوری و دو فوریتی و لایحه بودجه نیز به مجلس می‌رسد که در اولویت بررسی قرار دارند.
انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی