کد مطلب: 3007
  تاریخ انتشار:  1397/02/20 - 11:49


اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبخیزداری کشور

سهمیه اعتباری استان‌ها با برش استانی مشخص می‌شود.
download آبخیزداری

مجری طرح ملی آبخیزداری کشور از اختصاص ۲۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخوان‌داری و آبخیزداری در کشور خبر داد.

‌به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، ناصر حیدری‌پوری اظهار کرد: با توجه به شرایط خراسان‌جنوبی خوشبختانه اقدامات خوبی در حوزه آبخیزداری در این استان صورت گرفته و باید شتاب بیشتری در اجرای عملیات‌های آبخیزداری انجام شود.

وی با اشاره به اینکه استفاده مناسب‌تر و با شدت بیشتر از منابع اعتباری صندوق توسعه ملی برای کمک به حوضه آبخوان‌داری و آبخیزداری خراسان‌جنوبی در برنامه‌های امسال سازمان منابع طبیعی کشور قرار دارد، افزود‌: اولویت‌های استان د‌ر این حوزه‌ها اعلام شده و با توجه به جبر جدی و شاخص‌ها این اولویت‌ها باید احصاء و تحرک بیشتری در این استان یابد.

مجری طرح ملی آبخیزداری کشور با بیان اینکه اداره کل منابع طبیعی استان پروژه‌های خوبی در حوضه آبخوان‌داری و آبخیزداری داشته است، اظهارکرد: برای اجرای این پروژه به مشارکت مردم تأکید شده و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی از اختصاص ٢٠٠ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخوان‌داری و آبخیزداری در کشور خبر داد.

حیدری‌پوری یادآور شد: با برش استانی سهمیه اعتباری استان‌ها مشخص می‌شود و بدون شک مناطق خشک و نیمه‌خشک به طور ویژه دیده خواهند شد که خراسان‌جنوبی جزو آن‌ها است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب