کد مطلب: 3001
  تاریخ انتشار:  1397/02/11 - 10:27


پیرترین عنکبوت جهان مرد

جانورشناسان استرالیایی اعلام کردند که مرگ پیرترین عنکبوت جهان آنها را غمگین و دل‌شکسته کرده است.
download پیرترین عنکبوت جهان

جانورشناسان استرالیایی اعلام کردند که مرگ پیرترین عنکبوت جهان آنها را غمگین و دل‌شکسته کرده است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از یورونیوز، یک بیوه سیاه (آراشید) کمیاب که با نام شماره ۱۶ شناخته شده بود، در ۴۳ سالگی و پس از شکستن رکورد طولانی‌ترین عمر برای این دسته از تارتنندگان، به کام مرگ رفت. پیش از او طولانی ترین عمر ثبت شده از آن یک رتیل (تارانتولا) مکزیکی بود که در ۲۸ سالگی مرده بود.

سرپرست محققانی که در مورد زندگی شماره ۱۶ تحقیق می‌کردند، مرگ او را بسیار غم انگیز توصیف کرد، چرا که تصور آنها این بوده که او تا ۵۰ سالگی زنده می‌ماند.

این عنکبوت که جزء گونه تله‌ای(تراپدور) محسوب می‌شود، از زمان تولدش در سال ۱۹۴۷ تحت نظر بوده و باربارا یورک من، دانشمندی که او را بلافصله پس از تولد زیر نظر گرفته بود، هم اکنون ۸۸ سال سن دارد.

عمر طولانی این عنکبوت ماده به دانشمندان اجازه داده بود تا تحقیقات بیشتر و دقیق‌تری در مورد زندگی موجودات تارتننده انجام دهند. به عنوان نمونه آنها به این نتیجه رسیده‌اند که طول عمر عنکبوت‌ها تحت تاثیر طبیعت زیست آنها و سوخت و ساز پائین آنهاست.

عنکبوت تله‌ای معمولا بین ۵ تا ۲۰ سال عمر می‌کند و نوع ماده آن معمولا تمام‌مدت عمر در همان لانه اولیه می‌ماند و نوع نر آن در جستجوی عنکبوت ماده به منظور جفت‌گیری به دور و اطراف سرک می‌کشد. این نوع عنکبوت برای انسان خطر مرگ ندارد و گزیدگی آن تنها موجب تورم و قرمزی پوست می‌شود.

انتهای پیام

برچسب ها: 
به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش