کد مطلب: 2980
  تاریخ انتشار:  1397/02/03 - 10:23


پیشنهاد شهردار سابق نیویورک برای کمک به توافق پاریس

شهردار سابق نیویورک از پرداخت ۴.۵ میلیون دلار برای جبران کوتاهی آمریکا در انجام تعهدات مالی خود در قبال توافق آب و هوایی پاریس خبر داد.
download گرمایش جهانی

شهردار سابق نیویورک از پرداخت ۴.۵ میلیون دلار برای جبران کوتاهی آمریکا در انجام تعهدات مالی خود در قبال توافق آب و هوایی پاریس خبر داد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، به نقل از بی‌بی‌سی، «مایکل بلومبرگ» شهردار سابق نیویورک اظهار کرد: به منظور جبران کوتاهی دولت آمریکا در انجام تعهدات مالی خود نسبت به توافق اقلیمی پاریس، ۴.۵ میلیون دلار برای اجرای آن پرداخت می‌کند.

شهردار سابق نیویورک گفت: در پی تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا به کناره‌گیری از این توافق بر خود لازم می‌دانم به بهبود وضعیت محیط زیست کمک کنم.

در ماه ژوئن گذشته دولت آمریکا تصمیم خود مبنی بر خروج از این توافق اقلیمی را اعلام کرد که محکومیت بین المللی را به همراه داشت. آمریکا تنها کشوری است که در توافق پاریس شرکت ندارد.

توافق اقلیمی پاریس کشورهای دنیا را متعهد می‌کند تا میانگین افزایش دمای جهانی به میزان قابل توجهی کمتر از دو درجه سانتی‌گراد باشد.

مایکل بلومبرگ اظهار کرد: آمریکا متعهد شده و اگر دولت به آن عمل نکند همه ما به عنوان یک آمریکایی در برابر آن مسئول هستیم. قصد دارم برای جبران پولی که آمریکا متعهد شده چکی را در وجه سازمان بفرستم و مثل این می‌ماند که  از دولت فدرال گرفته باشد.

این توافق برای اولین بار در تاریخ، کلیه ملل جهان را در یک سند واحد در زمینه رسیدگی به تغییرات آب و هوایی متحد می کند.

اجماع نظر میان تقریبا ۲۰۰ کشور جهان در مورد نیاز به کاهش گازهای گلخانه ای را ناظران به خودی خود یک دستاورد مهم و "تاریخی" می دانند.

براساس این توافق کشورهای ثروتمند موظف می شوند با ارائه کمک های مالی به کشورهای فقیرتر یاری برسانند.

ترامپ ماه ژانویه اعلام کرد که ممکن است آمریکا مجدد به توافق پاریس بازگردد، البته درصورتیکه آمریکا از شرایط عادلانه تری برخوردار شود.

انتهای پیام

برچسب ها: 
به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان