کد مطلب: 2874
  تاریخ انتشار:  1396/12/15 - 15:30


تشدید بحران جنگل‌زدایی در استرالیا

سه میلیون هکتار از جنگل‌های استرالیا در مدت ۱۵ سال از بین می‌روند.
download جنگل‌زدایی در استرالیا

سه میلیون هکتار از جنگل‌های استرالیا در مدت ۱۵ سال از بین می‌روند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، به نقل از مونگابی، تغییرات اقلیمی، فشار بر دیواره بزرگ مرجانی و شرایط گونه‌های در معرض خطر تحت تاثیر بحران جنگل زدایی تشدید شده است. استرالیا در بحبوحه بحران جنگل زدایی قرار دارد. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد در مدت حدود دو دهه تا ۲۰۳۰ سه میلیون هکتار از جنگل‌های بکر در شرق این کشور از بین می‌رود.

این بحران در اصل با گسترش صنعت دامداری تشدید شده است هر چند شکست دولت در ارائه محدودیت‌ها و اجرای قوانین موجود نیز در تشدید آن نقش داشته است.

همچنین در این میان تنها درختان در معرض خطر نیستند. استرالیا دارای تنوع زیستی بالایی است و نزدیک به هشت درصد تمامی گونه‌های جانوری و گیاهی زمین در این منطقه زیست می‌کنند. حدود ۸۵ درصد گیاهان این کشور، ۸۴ درصد پستانداران و ۴۵ درصد پرندگان این کشور در نقاط دیگر جهان پیدا نمی‌شود اما اکنون معضل جنگل زدایی این گونه‌های جانوری و گیاهی را با خطر روبرو کرده است.

بیشتر موارد جنگل زدایی در منطقه کوئینزلند موجب نفوذ آلودگی به رودخانه‌ها و آسیب رساندن به دیواره بزرگ مرجانی شده است. همچنین جنگل زدایی معضل تغییرات اقلیمی را تشدید کرده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان