کد مطلب: 2737
  تاریخ انتشار:  1396/03/05 - 20:36


قائم مقام سازمان جنگلها:

امسال امکان آتش‌سوزی در جنگلها و مراتع کشور بسیار زیاد است

قائم مقام سازمان جنگلها با بیان اینکه امسال پوشش گیاهی در مراتع و جنگلهای کشور افزایش یافته، گفت: امسال امکان آتش‌سوزی در جنگلها و مراتع کشور بسیار زیاد است.
download 20170526203656-413510.jpg

قائم مقام سازمان جنگلها با بیان اینکه امسال پوشش گیاهی در مراتع و جنگلهای کشور افزایش یافته است، گفت: امسال امکان آتش‌سوزی در جنگلها و مراتع کشور بسیار زیاد است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا ناصر مقدسی درباره احتمال وقوع آتش‌سوزی در جنگلهای کشور طی ماههای تابستان و برنامه‌های مدنظر برای اطفاء حریق اظهار کرد: تمامی ادارات کل، نهادها و مسئولان ذیربط نسبت به وقوع آتش‌سوزی در مراتع و جنگلهای کشور آماده‌باش هستند.

او ادامه داد: امسال مسئله رشد بارندگی بهاره در اغلب نقاط کشور موجب افزایش پوشش کف جنگل و مراتع شده و به همین منظور توجه بیشتری صورت می‌گیرد.

قائم مقام سازمان جنگلها تصریح کرد: برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی، آمادگی کامل انجام گرفته و همه‌روزه نیز با زیرمجموعه‌های استانی خود در تمام نقاط کشور ارتباط برقرار می‌کنیم.

به گفته مقدسی، بررسی تصاویر ماهواره‌ای به‌صورت آنلاین و پایش مستمر برای جلوگیری از وقوع حریق در همه ساعات روز انجام می‌گیرد.

اوبه افزایش تجهیزات اطفاء حریق در سه سال گذشته اشاره کرد و افزود: در سالهای اخیر تجهیزات انفرادی و عملیاتی مناسبی برای مقابله با اطفا حریق در اختیار گرفته‌ایم و از طرفی فعالیتهای مناسبی با جوامع محلی نیز انجام شده که موفقیت‌آمیز بوده است.

قائم مقام سازمان جنگلها به صعب‌العبور بودن برخی مناطق برای اطفاء حریق اشاره کرد و گفت: برای عملیات در این مناطق نیازمند بالگرد هستیم که امیدواریم وزارت دفاع در این رابطه همکاری لازم را انجام دهد.

مقدسی با بیان اینکه امسال احتمال آتش‌سوزی در برخی مناطق جنگلی کشور بسیار زیاد است، تصریح کرد: امسال احتمال  آتش‌سوزی در تمام جنگلهای کشور و مراتع به‌ویژه استانهای زاگرسی بسیار زیاد وجود دارد و آمادگی لازم هم مدنظر است.

پایان پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار منابع طبیعی و آب