کد مطلب: 24111
  تاریخ انتشار:  1402/03/24 - 10:23


هشدار درباره خطر گرمای شدید برای بی‌خانمان‌های جهان

روند رو به افزایش دما باعث شده است نهادهای خیریه بین‌المللی، عواقب آن را برای همه ساکنان زمین به ویژه بی‌خانمان‌ها «نگران‌کننده» توصیف کنند.

روند رو به افزایش دما باعث شده است نهادهای خیریه بین‌المللی، عواقب آن را برای همه ساکنان زمین به ویژه بی‌خانمان‌ها «نگران‌کننده» توصیف کنند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، در حالی که در فصل گرما میلیون‌ها نفر از ساکنان زمین تلاش می‌کنند تا با استفاده از تجهیزات سرمایشی، محیط زندگی خود را در برابر گرمای شدید خنک نگه دارند اما بی‌خانمان‌ها برای دسترسی به سرپناه، آب سرد و وسائل خنک‌کننده با مشکلات جدی مواجه هستند.

بنابراین تأثیر دمای بالا برای این گروه از ساکنان زمین که در خیابان زندگی می‌کنند، بسیار جدی‌تر است.

سازمان‌های خیریه با فرارسیدن فصل گرما و با به صدا درآوردن زنگ خطر اعلام کردند که گرمای شدید یک تهدید جدی برای سلامت بی‌خانمان‌ها است.

بنا به گفته متخصصان سلامت، به طور میانگین در هر سال، گرما عامل اصلی مرگ و میر مرتبط با آب و هوا بوده است.

کارشناسان می‌گویند که گرمای شدید به طور بالقوه میلیون‌ها نفر را در معرض گرمازدگی کشنده قرار می‌دهد که بی‌خانمان‌ها و بی‌سرپناهان بخش قابل توجهی از آن‌ها را تشکیل می‌دهند.

اگرچه دستیابی به آمار دقیق بی‌خانمان‌ها به دلیل نوع زندگی آن‌ها و همچنین تعاریف متعدد از این پدیده بسیار دشوار است اما یک تحقیق انجام شده در ژانویه نشان می‌دهد که در یک شب مشخص در انگلیس ۲۴۰۰ نفر سرپناه مناسبی نداشته‌اند.

همچنین مؤسسه خیریه «Shelter» از ثبت دست‌کم ۲۷۱ هزار بی‌خانمان در ماه ژانویه در انگلیس خبر داده است.

با رسیدن فصل گرما ساکنان چند کشور اروپایی از جمله انگلیس آخر هفته گذشته گرمی را تجربه کردند. افرادی که در جنوب شرقی انگلیس ساکن بودند، دمایی بالای ۳۲ درجه را تجربه کردند.

برخی از مدیران سازمان‌های خیریه در انگلیس از مقام‌های محلی این کشور خواستند تا با ایجاد سرپناه‌های اضطراری، از افراد بی‌خانمان حفاظت کنند.

به گفته آن‌ها، شوراهای شهرها در انگلیس بر اساس پروتکل‌های موجود می‌توانند به افرادی که مکان امن برای اقامت ندارند، کمک بیشتری کنند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط انسانی