کد مطلب: 22714
  تاریخ انتشار:  1401/12/15 - 12:23


تابستانی به شدت خشک در انتظار اروپا

یک کارشناس محیط زیست از دانشگاه «کیل» آلمان هشدار داده است که تابستانی به شدت خشک در انتظار اروپاست و این خشکی بیش از همه‌جا در فرانسه و شمال ایتالیا بازتاب خواهد داشت.

یک کارشناس محیط زیست از دانشگاه «کیل» آلمان هشدار داده است که تابستانی به شدت خشک در انتظار اروپاست و این خشکی بیش از همه‌جا در فرانسه و شمال ایتالیا بازتاب خواهد داشت.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، "مجیب لطیف"، پژوهشگر محیط زیست در دانشگاه کیل آلمان گفته است: تنها بارش بی‌وقفه در ماه‌های مارس و آوریل می‌تواند از خشکسالی در تابستان جلوگیری کند. در غیر این صورت خطر بالای آتش‌سوزی جنگل‌ها وجود دارد و در کشاورزی نیز باید منتظر کاهش شدید محصولات بود.

وی همچنین یادآور شد که زمستان جاری تاکنون خشک‌ترین زمستان اروپا بوده است.

لطیف همچنین درباره یک بحران انرژی نیز هشدار می‌دهد چرا که در تابستان تاسیسات اتمی فرانسه به دلیل کم‌آبی، فعالیت‌شان یا به شدت کاهش می‌یابد یا به طور کامل متوقف می‌شود.

این کارشناس دعوت می‌کند تا در سطح جهانی یک تغییر بینش در مقابله با گرمایش زمین به وجود آید و تاکید می‌کند تنها در صورت کاهش جهانی گازهای گلخانه‌ای می‌توان جلوی گرمایش زمین را گرفت.

او وضعیت کنونی فرانسه و شمال ایتالیا را طرحی برای آنچه آلمان را نیز در صورت تداوم خشکسالی تهدید می‌کند، توصیف کرد.

به گزارش سازمان هواشناسی آلمان، ماه‌های زمستان در این کشور بسیار خشک بودند به صورتی که برای دوازدهمین بار متوالی زمستانی گرم ثبت شد.

در فرانسه از آغاز سال جاری میلادی بیش از ۳۰ روز به طور متناوب هیچ بارشی صورت نگرفته است. همینطور در ایتالیا، سوییس و بخش‌هایی از اتریش نیز تهدید خشکی گسترده وجود دارد.

سازمان محیط زیستی «لگام‌بینت» نیز گوشزد می‌کند که در کوه‌های آلپ در ماه‌های گذشته ۵۳ درصد کمتر از حد متوسط سال‌های گذشته برف باریده است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار جهان