کد مطلب: 21819
  تاریخ انتشار:  1401/05/30 - 12:36


مشاهده یک شاپرک عظیم الجثه در آمریکا برای اولین بار

یک شاپرک عظیم‌الجثه که طول بال‌های آن به ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد، در ایالت واشنگتن مشاهده شد.

یک شاپرک عظیم‌الجثه که طول بال‌های آن به ۲۵ سانتی‌متر می‌رسد، در ایالت واشنگتن مشاهده شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، به گفته "اداره کشاورزی ایالت واشنگتن"(WSDA) که از ساکنان می‌خواهد مشاهدات بیشتری را گزارش کنند، برای نخستین بار در آمریکا یک شاپرک با بال‌هایی به طول ۱۰ اینچ(۲۵ سانتیمتر) پیدا شده است.

"شاپرک اطلس"(Atlas moth) که یکی از بزرگترین شاپرک‌های جهان به شمار می‌رود، نخستین بار در ماه گذشته توسط یک استاد "دانشگاه واشنگتن"(UW) به این سازمان دولتی گزارش شد. این پروانه، در شهر بلویو در حومه سیاتل دیده شد.

این شاپرک به اداره کشاورزی ایالت واشنگتن فرستاده شد که آن را به عنوان شاپرک اطلس شناسایی کرد. اعتقاد بر این است که این نخستین مورد کشف‌ شده از این شاپرک در آمریکا باشد.

"سون اسپیچیگر"(Sven Spichiger)، حشره‌شناس اداره کشاورزی ایالت واشنگتن گفت: این یک حشره هیجان‌انگیز است زیرا بسیار بزرگ است. حتی اگر مشتاق دیدن حشرات نباشید، این همان گونه‌ای است که مردم تلفن‌های همراه خود را بیرون می‌آورند و از آن عکس می‌گیرند. این گونه‌ها بسیار شگفت‌انگیز هستند.

عکس گرفتن دقیقا همان چیزی است که مقامات اداره کشاورزی ایالت واشنگتن از مردم می‌خواهند تا بتوانند تعیین کنند که آیا جمعیتی از شاپرک اطلس وجود دارد یا خیر.

اسپیچیگر ادامه داد: این شاپرک معمولا یک حشره گرمسیری است و ما مطمئن نیستیم که بتواند در اینجا زنده بماند. امیدواریم که ساکنان به ما کمک کنند تا بفهمیم که آیا این یک شاپرک فراری بوده یا واقعا ممکن است جمعیتی از آن در منطقه وجود داشته باشد.

هنوز اطلاعات کمی در مورد این شاپرک وجود دارد. حشره‌شناسان معتقدند که گیاهان میزبان آن، درختان گیلاس و سیب هستند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان