کد مطلب: 18084
  تاریخ انتشار:  1400/06/28 - 15:39


پاکسازی صخره های مرجانی در فیلیپین

بیشتر زباله های پلاستیکی که باعث نابودی اقیانوس های جهان می شوند از رودخانه ها و خطوط ساحلی وارد این آب های عظیم می شوند.

غواصان فیلیپینی روز گذشته (شنبه) همزمان با "روز جهانی پاکسازی" به منظور برجسته کردن تاثیر زباله ها بر اقیانوس های جهان به پاکسازی صخره های مرجانی زیر آب پرداختند.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، غواصان در فیلیپین روز گذشته کیسه های پلاستیکی، بطری های نوشیدنی و تورهای ماهیگیری را از صخره های مرجانی بیرون کشیدند و به پاکسازی سالانه ای پیوستند که هدف آن برجسته کردن "تاثیر زباله بر اقیانوس های جهان" است.

حدود ۱۲ غواص در فیلیپین به مناسب "روز جهانی پاکسازی"، زباله ها را از صخره ها و سواحل مجاور در استان باتانگاس، محلی محبوب برای غواصی در جنوب پایتخت این کشور جمع آوری کردند.

کارملا سویلا، سازمان دهنده این رویداد گفت: برای هر چوب یا تور ماهیگیری که جمع آوری می کنید، می توانید از مرگ یک لاک پشت، گیر افتادنش در آن یا خوردن کیسه پلاستیکی توسط آن جلوگیری کنید.

فیلیپین، مجمع الجزایری با بیش از ۷۶۰۰ جزیره و نزدیک به ۳۶ هزار و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی، یکی از غنی ترین منابع دریایی جهان را دارد با این حال دوستداران محیط زیست در این کشور اظهار می کنند که منابع دریایی آن با بی توجهی مقامات محلی و اجرای ضعیف قوانین زیست محیطی تهدید می شود.

بیشتر زباله های پلاستیکی که باعث نابودی اقیانوس های جهان می شوند از رودخانه ها و خطوط ساحلی وارد این آب های عظیم می شوند.

بر اساس گزارش نشریه علمی Our World in Data در سال ۲۰۲۱، ۸۱ درصد از کل زباله های وارد شده به اقیانوس ها از قاره آسیا و یک سوم پلاستیک و زباله های آسیایی از کشور فیلیپین است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، "روز جهانی پاکسازی" هر ساله در سومین شنبه ماه سپتامبر میلادی برگزار می شود.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط دریایی