کد مطلب: 14547
  تاریخ انتشار:  1399/10/16 - 10:38


تنفس هوای مطلوب در پایتخت

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۱۶ دی ماه) میانگن کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است.

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم‌اکنون (۱۶ دی ماه) میانگن کیفیت هوای پایتخت در محدوده قابل قبول است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در صبحگاه امروز  (۱۶ دی ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار گرفته است که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته است. بااین‌حال هم‌زمان با آغاز تردد خودروها، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق خواهیم بود و کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز وزش باد مؤثر تا حدودی از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد. در اواخر وقت نیز افزایش ترافیک شامگاهی باعث می‌شود غلظت ذرات معلق افزایش یابد و به‌تبع آن کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد. با این‌حال با افزایش نسبی تندی باد در ساعات پایانی امشب (۱۶ دی ماه) از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

صبح فردا (۱۷ دی ماه) با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد و انتظار می‌رود در مناطق پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

افزایش پایداری جوی و کاهش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد بنابراین در ساعات پایانی فردا (۱۷ دی ماه) پیش‌بینی می‌شود افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از افزایش حجم ترافیک، برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق پایتخت را به‌دنبال داشته باشد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۹۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۸۵ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری