کد مطلب: 14298
  تاریخ انتشار:  1399/09/08 - 11:37


شکایت دانمارکی‌ها از نحوه دفن لاشه صدها راسو

مقام‌های دانمارکی علت این موضوع را تجمع گازها در داخل بدن این حیوانات مرده عنوان کردند.

بقایای صدها مینک‌ (نوعی راسو) که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مزارع خز دانمارک امحاء شده بودند این هفته از محل دفن انبوه بیرون زد و این اتفاق شکایت اهالی منطقه را درباره خطرات احتمالی برای سلامتی آنها برانگیخته است.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، طبق اعلام مقامات دانمارکی، کمتر از دو هفته پس از دفن صدها راسو در یک منطقه نظامی در غرب این کشور، بقایای در حال تجزیه این حیوانات از زیر خاک ماسه‌ای بیرون زده است.

این مقامات می‌گویند که راسوها در گودال‌هایی به عمق ۲.۵ متر دفن و با حدود ۲ متر خاک پوشانده شده بودند.

مقام‌های دانمارکی علت این موضوع را تجمع گازها در داخل بدن این حیوانات مرده عنوان کردند.

دانمارک اخیرا دستور داد که همه مینک‌های پرورش یافته که حدود ۱۵ میلیون راسو می‌شود، در اوایل این ماه پس از کشف ویروس کرونا جهش یافته که ۱۲ نفر را آلوده کرده بود امحا شوند. مقام‌های بهداشت و درمان دانمارک معتقدند که انتقال ویروس کرونا از طریق راسوها ممکن است تغییرات هرچند کوچکی در پادتن تولید شده در بدن انسان بگذارد و به این ترتیب اثر واکسن یا واکسن‌های در حال ساخت برای مبارزه با بیماری کووید-۱۹ را تحت تاثیر قرار دهد.

مقامات می‌گویند که خطر انتشار ویروس کرونا از طریق این گورها وجود ندارد اما ساکنان آن محدوده، احتمال آلوده شدن آب آشامیدنی و یک دریاچه در کمتر از ۲۰۰ متری از گورهای جمعی را مطرح می‌کنند.

به گزارش یورونیوز، برخی از نمایندگان پارلمان اروپا از دفن شتابزده این مینک‌ها انتقاد کردند و خواستار کشتن آن‌ها از طریق دستگاه‌های زباله‌سوز شده‌اند.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار حیات وحش و آبزیان