کد مطلب: 12954
  تاریخ انتشار:  1399/07/22 - 14:16


کاهش آسیب های زیست محیطی پایتخت با استقرار نظام مدیریت محیط زیست

منطقه ۱۴ دهمین منطقه ای است که موفق به دریافت گواهینامه ممیزی سیستم مدیریت محیط زیست شده است.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت کاهش آسیب های محیط زیستی در مناطق ۲۲ گانه شهر تهران تاکید کرد و گفت: پیاده سازی این نظام کاهش آسیب های محیط زیستی را در پایتخت به دنبال دارد .

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA)، شینا انصاری در نشست ممیزی استقرار سیستم مدیریت محیط زیست منطقه ۱۴ با اشاره به اینکه موضوع استقرار نظام مدیریت محیط زیست مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است که با سابقه بیش از ۱۰ سال در مناطق در حال اجرایی شدن است، گفت: در بحث ممیزی سیستم مدیریت محیط زیست، موضوع نگهداشت و اقدامات مراقبتی یکی از ضروریات است که باید در کنار استقرار نظام مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل محیط زیست و توسعه پایدار ضمن اشاره به نقاط قوت منطقه ۱۴ در استقرار نظام مدیریت محیط زیست از جمله وجود تعامل و همکاری موثر با اداره کل محیط زیست و ارتباط خوب و مناسب بخش فضای سبز با شهروندان گفت: منطقه ۱۴ دهمین منطقه ای است که موفق به دریافت گواهینامه ممیزی سیستم مدیریت محیط زیست شده است.

وی با تاکید بر اینکه استقرار صحیح نظام مدیریت محیط زیست، کاهش آسیب های محیط زیستی را به دنبال دارد، اظهارکرد: یکی از دغدغه های اصلی در مناطق تخصیص اعتبار به پروژه های محیط زیستی و هزینه کرد آن به صورت صحیح است که نیازمند همراهی و حمایت همه جانبه شهرداران مناطق ۲۲گانه است تا در نهایت بتوانیم کیفیت محیط زیست شهر تهران را ارتقا دهیم.

انصاری خاطرنشان کرد: اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار موضوعات مختلف محیط زیستی را رصد می کند و در این راستا علاوه بر استقرار نظام مدیریت محیط زیست بحث پایش آلاینده ها، ارزیابی اثرات محیط زیستی پروژه های شهری، بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر، آموزش و توانمندسازی با همکاری تشکل های مردم نهاد و کانون های محیط زیست مناطق ۲۲گانه را مطابق سیاست های موجود، احکام و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و برنامه سوم توسعه در دستور کار خود دارد.

در ادامه کامبیز مصطفی پور - شهردار منطقه ۱۴ - با بیان اینکه در مدیریت شهری بیش از هر چیز باید به مسایل محیط زیستی توجه کنیم، گفت: شهر تهران در سال ۲۰۱۰ در مقایسه با دیگر شهرهای بزرگ جهان به لحاظ کیفیت زندگی رتبه ۱۵۰ کسب کرد و در سال ۲۰۱۸ به رتبه ۲۰۲ رسید.

وی افزود: یکی از مهمترین و کلیدی ترین مولفه های تاثیرگذار بر کیفیت زندگی، موضوع محیط زیست است پس نباید صرفا به دنبال اجرای پروژه های عمرانی و توسعه ای تهران باشیم بلکه شهر باید برای همه ساکنانش زیست پذیر باشد.

مصطفی پور در پایان آمادگی منطقه ۱۴ جهت اجرای پایلوت پروژه های محیط زیستی را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، موضوعات ساخت پارکینگ دوچرخه در مکان های پر تردد مانند مترو و ساماندهی خودروهای اسقاطی به منظور جلوگیری از اثرات زیست محیطی و آلودگی بصری در منطقه از جمله مواردی بود که توسط ممیزین پیشنهاد شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری