کد مطلب: 11509
  تاریخ انتشار:  1399/05/02 - 10:55


عیسی کلانتری:‌ باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم

تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.
download عیسی کلانتری

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، عیسی کلانتری، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در نشست مدیران ارشد سازمان حفاظت محیط زیست، با معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه متوسط دریافتی محیط بانان سازمان محیط زیست، در سه سال گذشته ۲/۵ برابر شده است، تاکید کرد: تجهیزات فعلی کفاف حجم فعالیت‌های محیط بانان را نمی‌دهند.

وی با اشاره به این که پروژه های ارزیابی در حال حاضر ۴۵روزه انجام می‌شود، اظهار داشت: تا زمانی که اشتغال و رفاه نباشد، محیط زیست کشور حفظ نخواهد شد و باید با توسعه پایدار، برای مردم اشتغال و رفاه ایجاد کنیم.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که ما در چند دهه گذشته به حقوق نسل‌های بعدی تجاوز کردیم، گفت: مساله اصلی محیط زیست کشور، آب است. میزان تبخیر در کشور ما از متوسط تبخیر جهانی بیشتر است و میزان بارش هم از متوسط بارش جهانی کمتر است.

وی ادامه داد: در وزارت نیرو، فقط بهره‌برداری و فروش آب مطرح بوده است.

کلانتری با تاکید بر این که نباید در همه بخش ها قربانی اول محیط زیست باشد ، تصریح کرد: محیط زیست، محیط امروز و فرداست که ما باید از آن پاسداری کنیم.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط زیست شهری