کد مطلب: 10379
  تاریخ انتشار:  1399/04/03 - 13:06


نشست بررسی آتش سوزی در جنگل ها و مراتع کشور با حضور نمایندگان تشکل‌ها

نخستین نشست بررسی آتش سوزی در جنگلها و مراتع کشور با حضور کیومرث کلانتری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، برگزار شد.

نخستین نشست بررسی آتش سوزی در جنگلها و مراتع کشور با حضور کیومرث کلانتری معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست، و جمعی از مدیران و مسئولین محیط زیست و سازمان جنگل ها و منابع طبیعی ،نمایندگان تشکل‌های مردمی در محل سالن جلسات معاونت محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

به گزارش سایت خبری محیط زیست ایران (IENA) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ،کیومرث کلانتری با اشاره به اینکه این نشست با هدف پیش بینی و پیشگیری از آتش سوزی در مناطق طبیعی و برای ایجاد همدلی و تبیین برنامه‌های همکاری مشترک بین دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی و دستگاههای مربوطه تشکیل شده است، افزود: بررسی گزارش تهیه شده برای عوامل ایجاد شونده آتش سوزی، اعتبارات پیش‌بینی شده و اقدامات اجرایی برای پیشگیری و مقابله با حریق و پیشنهاداتی که  در  این خصوص اعلام شده از دیگر اهداف و موضوعات این نشست است.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره البرز زارعی و احسان عزیزی که در آتش سوزی های اخیر در منطقه حفاظت شده خائیز و دیگر مناطق طبیعی جان خود را فدای پاسداشت و حفاظت از این عرصه ها کردند، گفت: آتش‌سوزی در این منطقه که طولانی نیز بود خوشبختانه با همکاری نیروهای مردمی، دولتی و نظامی و انتظامی و دوستداران طبیعت اطفا شد.

کلانتری در ادامه با اشاره به اینکه امسال وقوع آتش سوزی باز هم در عرصه های طبیعی محتمل خواهد بود، تصریح کرد: باید برنامه ریزی و پیش بینی امکانات و تمهیدات لازم برای مهار آتش سوزی در حداقل زمان ممکن و سریع‌ترین زمان داشته باشیم تا بتوان از ظرفیت منابع طبیعی، دوستداران محیط زیست و تشکل‌های محیط زیستی و جوامع محلی در این حوزه استفاده کنیم.

در ادامه نمایندگان  دستگاههای اجرایی ، انتظامی و دوستداران محیط زیست و منابع طبیعی ، سازمانهای مردم نهاد و صاحب نظران ، به بیان دیدگاههای خود پرداخته و تصمیماتی برای پیش گیری ، آموزش ، اطلاع رسانی و پیش بینی امکانات و تجهیزات اطفاء حریق اتخاذ شد.

انتهای پیام

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:* 
پست الکترونیکی:* 
متن نظر: * 
کد امنیتی:* 

  
آخرین اخبار محیط طبیعی